Serwis negatywny. Krytyka tego co brzydkie, głupie i wredne. Wskazówki co robić, by było Ci lepiej.
Blog > Komentarze do wpisu
Nowoczesny feudalizm
"...Wykwintne życie w kredycie. Szamoczą się z kredytami. Ale gdyby nie kredyt, nie mieliby nic. Połowa pensji na kredyt. (...) Bank, rozpatrując nasz wniosek, dostaje w tabelce (wszelkie dane). Figurują tam wszelkie zmiany warunków umowy, zawieszenia spłat. Są też dane o wszystkich złożonych wnioskach kredytowych i decyzjach banków w tych sprawach. Jeśli trzy odmówiły ci pożyczki, czwarty zastanowi się, dlaczego. Niżej to samo o kredytach już spłaconych. W bazach danych zarejestrowanych jest 14 mln obywateli. Rozpatrując wniosek kredytowy, bank ma też dostęp do danych Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Zalegasz za komórkę? Nie płacisz za prąd? W trzech wnioskach zaświadczenia z trzech różnych miejsc pracy? Mamy cię, bratku! Nie miej też złudzeń, że w razie wątpliwości bank nie przejrzy wydatków z karty. Gdzie? Za co płaciłeś?..." - gazeta.pl

Wiedzą o nas wszystko, prześwietlają młodych, zdolnych, pracowitych. Zaglądają w zęby, sprawdzają podkowy. Ten będzie długo i dobrze pracował. Temu damy domek, niech pracuje dla nas do końca życia i spłaca. Związują kredytem na wiele lat.

Kredyt daje wolność, mówią młodzi ludzie. Pozwala na zdobycie wszystkiego, co nieosiągalne bez kredytu. Ale ta 'wolność' ma sporo z niewoli. Bo bank nie odpuści. Kończą się radosne czasy lawirowania między komornikami. Matrix powolutku zamyka wszelkie drogi ucieczki.

Wybór raz podjęty oznacza konieczność brnięcia w system kredytów. Ten system zaplanowały mądre głowy, zaplanowały tak, by jak najwięcej zeskrobać z człowieka. Najlepiej niewidzialnie, po trochu, w długim okresie czasu. Do czego to prowadzi? Do sytuacji, w której młoda osoba godzi się na to, by 10, 20, 30, lub 40% jego kreatywnych zdolności karmiło instytucje finansowe. W zamian za protekcję, stalowego rumaka, ziemię i mieszkanko. Składacie już ślubowanie?

wtorek, 15 sierpnia 2006, paul1981

Polecane wpisy

  • Niebezpieczny transport drogowy

    Obyscie szczesliwie dojechali, a Wasze autobusy mialy sprawne hamulce. Bo nie zawsze maja. Fatalny wyjazd rodzinnej robotniczej wycieczki do Bulgarii jest dobry

  • VBlog Korwina Mikke

    Zauwazylem, ze Korwin Mikke umieszcza od kilku miesiecy wpisy na video blogu na youtube. Bardzo sluszne dzialanie, kto ma silne parcie na szklo, czyli nieodpart

  • Nagape.pl

    Teraz plus za pomysłowość. W Poznaniu powstał serwis nagape.pl . Serwis ten stanowi szczególną odmianę serwisu społecznościowoego, polegającego na tym, że podr

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2006/08/16 08:47:21
Kredytu nigdy nie brałam, nie lubię życia na kredyt. Wkurzaja mnie reklamy i w TV i w kinie, i na ulicach. Natręctwo wszędzie!Pozdrawiam.
-
amatil
2006/08/16 15:43:06
No tak, ale jeżeli alternatywą jest oszczędzać i kupić sobie mieszkanie, samochód i meble na 60 urodziny?

No wiem, porządni ludzie mebli nie kupują, tylko dziedziczą.
-
2006/08/16 16:43:45
W odniesieniu do mieszkania to faktycznie nie ma większego wyboru. Ale przecież dobrze wiemy, że tu chodzi o wiele więcej.

Karty kredytowe, zjeżdżanie na debet, luksusowe wyposażenie, samochody... wreszcie luksusowe życie za nie swoje pieniądze, coś w stylu luksusowych przejażdżek limuzyną w roli szofera.
-
Gość: , 83.16.245.*
2006/08/16 18:28:58
a Ty nigdy kredytu nie brales?
-
2006/08/16 19:13:18
Raz. Na 3 lata tylko.
-
2006/08/17 22:34:48
ja uwielbiam życie na kredyt, wiem przecież że i tak odraczam jego spłatę w nieskończoność
-
2006/08/18 16:23:00
nie wszystko można odziedziczyć lub dostać od starych/męża/zony/kochanki w prezencie;/
-
2009/09/11 10:52:37
Jak ktoś się decyduje zaciągnać kredyty to już jego decyzja, bank musi a raczej powinnien dokładnie spawdzić jego zdolność kredytową. Ale obecnie oprocentowania kredytu dramatycznie podskoczyły. Może Family Finance oferowane przez Kulczyk Investments porprawi sytuacje, przynajmniej mam taka nadzieje.