Serwis negatywny. Krytyka tego co brzydkie, głupie i wredne. Wskazówki co robić, by było Ci lepiej.
Blog > Komentarze do wpisu
Simon M. i groza

Czasami wystarczy przytaczać fragmenty...

Zagraniczni pisarze w Warszawie [Gazeta Wyborcza 17 lutego 2004]
Jakub Chełmiński

Pochodzą z różnych krańców świata, ale spotkali się w Warszawie. Tworzą w różnych językach, ale wszyscy są poetami i pisarzami. Postanowili się zorganizować: – Trzeba rozruszać to miasto – mówi Simon Mol, jeden z założycieli Związku Pisarzy Zagranicznych w Polsce. Mol uciekł do Polski z ojczystego Kamerunu, gdzie był prześladowany za opublikowanie artykułów ujawniających korupcję. Poeta, pisarz i dziennikarz pracuje w "The Warsaw Voice". – W Warszawie nie ma zbyt wiele atrakcji kulturalnych. Chcemy to zmienić – mówi. (...)

– Chcemy pokazać, że uchodźcy nie tylko chcą brać. Możemy też bardzo wiele dawać i wnosić do życia Polaków – mówi Mol. I nie ma na myśli tylko literatury.

Simon M. to nie jest byle kto, molsimon.art.pl, a dalej za gazeta.pl:

Jest kameruńskim poetą, pisarzem i dziennikarzem. Swój rodzinny kraj opuścił z powodu jednego ze swoich artykułów, ujawniającego skandal korupcyjny. Początkowo ubiegał się o azyl w Ghanie, gdzie otrzymał status uchodźcy politycznego w roku 1998. Rok później przyjechał do Polski. 

No i gwóźdź programu w rozmiarze afrykańskim:

Zarzuty narażenia na ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci nieuleczalnej i długotrwałej choroby przedstawiono w środę po południu 34-letniemu uchodźcy z Kamerunu Simonowi M., podejrzanemu o zakażenie wirusem HIV co najmniej czterech kobiet. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

Wedle wstępnych ustaleń, Simon już po przyjeździe do Polski wiedział, że jest nosicielem, ofiar może być więcej. Kilkanaście? Kilkadziesiąt? Ile ofiar zaraziło kolejne ofiary?

Ofiary. Simon wybierał "wykształcone" kobiety, które nie wiedziały co to jest prezerwatywa?

środa, 03 stycznia 2007, paul1981

Polecane wpisy

  • Topił chomiki dla sztuki

    W piątek dziennikarka Radia Wrocław złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Chodzi m.in. o spektakl, podczas którego reżyser torturował, a następnie zabił homara

  • Kosiarka poszatkowała mnicha

    50-letni mnich buddyjski został poszatkowany przez dużą traktorko-kosiarkę do trawy. Zdarzenie miało miejsce na wiosnę 2008 roku w Milton Keynes w Wielkiej Bryt

  • Nie wchodź na słupy

    Szesnastolatek, który wdrapał się na słup wysokiego napięcia, spłonął rażony prądem. Do tragedii doszło w czwartek około godz. 21 niedaleko ogródków działkowych

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/01/04 17:37:03
uległy wyobrazeniu i checi na wielkiego czarnego kutasa,m jak podsumował buc kolega polonista. ale coś w tym jest ;/
-
Gość: , *.bie.lama.net.pl
2007/01/07 14:35:24
coz! krag nigdy wiecej- dowodca "polskich murzynow" mnie nie zaskoczyl bo coz innego moglo wyjsc z tego srodowiska?