Serwis negatywny. Krytyka tego co brzydkie, głupie i wredne. Wskazówki co robić, by było Ci lepiej.
środa, 03 stycznia 2007
Simon M. i groza

Czasami wystarczy przytaczać fragmenty...

Zagraniczni pisarze w Warszawie [Gazeta Wyborcza 17 lutego 2004]
Jakub Chełmiński

Pochodzą z różnych krańców świata, ale spotkali się w Warszawie. Tworzą w różnych językach, ale wszyscy są poetami i pisarzami. Postanowili się zorganizować: – Trzeba rozruszać to miasto – mówi Simon Mol, jeden z założycieli Związku Pisarzy Zagranicznych w Polsce. Mol uciekł do Polski z ojczystego Kamerunu, gdzie był prześladowany za opublikowanie artykułów ujawniających korupcję. Poeta, pisarz i dziennikarz pracuje w "The Warsaw Voice". – W Warszawie nie ma zbyt wiele atrakcji kulturalnych. Chcemy to zmienić – mówi. (...)

– Chcemy pokazać, że uchodźcy nie tylko chcą brać. Możemy też bardzo wiele dawać i wnosić do życia Polaków – mówi Mol. I nie ma na myśli tylko literatury.

Simon M. to nie jest byle kto, molsimon.art.pl, a dalej za gazeta.pl:

Jest kameruńskim poetą, pisarzem i dziennikarzem. Swój rodzinny kraj opuścił z powodu jednego ze swoich artykułów, ujawniającego skandal korupcyjny. Początkowo ubiegał się o azyl w Ghanie, gdzie otrzymał status uchodźcy politycznego w roku 1998. Rok później przyjechał do Polski. 

No i gwóźdź programu w rozmiarze afrykańskim:

Zarzuty narażenia na ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci nieuleczalnej i długotrwałej choroby przedstawiono w środę po południu 34-letniemu uchodźcy z Kamerunu Simonowi M., podejrzanemu o zakażenie wirusem HIV co najmniej czterech kobiet. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

Wedle wstępnych ustaleń, Simon już po przyjeździe do Polski wiedział, że jest nosicielem, ofiar może być więcej. Kilkanaście? Kilkadziesiąt? Ile ofiar zaraziło kolejne ofiary?

Ofiary. Simon wybierał "wykształcone" kobiety, które nie wiedziały co to jest prezerwatywa?

poniedziałek, 01 stycznia 2007
Nożownicy na Nowy Rok
"...Sześć osób trafiło do zakopiańskiego szpitala z ciężkimi obrażeniami od ugodzenia nożem. Grupa młodych mężczyzn padła ofiarą dwóch napastników, którzy zaatakowali ich w tłumie witającym Nowy Rok na stoku Gubałówki w Zakopanem - podała miejscowa policja..." - gazeta.pl

A miał być taki miły wieczór, a tutaj noże poszły w ruch. To tak ku pamięci dla tych wszystkich, którzy pamiętali o następnym drinku, a nie pamiętali o pilnowaniu swoich rzeczy, skradzionych lub zgubionych.

I pozdrowienia dla chłopaka, któremu ktoś ukradł telefon, no więc kolega z oskarżeniami i prawie z pięściami rzucił się na mnie, "bo byłem najbliżej". Nerwowy chłopak. Jakbym był tak nerwowy jak on to by się zrobiła wiejska dyskoteka.