Serwis negatywny. Krytyka tego co brzydkie, głupie i wredne. Wskazówki co robić, by było Ci lepiej.
czwartek, 31 marca 2005
Fikcja prawna w natarciu
"Żydowski majątek pozostawiony w Polsce przez przedwojennych właścicieli jest dziś wart 30 mld dolarów - oceniła izraelska komisja rządowa" - gazeta.pl
Ahem... Nic nie napiszę. Abrakadabra, wyobraźcie sobie, że tego nie przeczytaliście.
Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów: przechodzimy na czas środkowoeuropejski letni
Eksperci: Od niedzieli obowiązuje u nas czas wschodnioeuropejski - wytyka błąd Mirosława Malinowska z Katedry Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Gdańskiego. A co z rozporządzeniem premiera? - Nawet tam zdarzają się pomyłki - gazeta.pl
To jest ciekawsza wiadomość. Ładna nazwa dla tego istnieje. Jest coś takiego, jak fikcja prawna. To wtedy, gdy z przyczyn funkcjonalnych prawo nadaje inne znaczenia pojęciom rzeczywistym. Na przykład "marchewka to owoc". To ułatwia na przykład sprawy szufladkowania różnego rodzaju towarów, do różnego rodzaju procedur prawnych i sanitarnych. I my to rozumiemy, bo wiemy, że funkcja prawa jest ważniejsza od jego literalnego brzmienia.

Tylko, że fikcja prawna, to jest bardzo subtelny i trudny do zastosowania w praktyce mechanizm prawniczego nadawania znaczeń pojęciom ludzkim. A mi się ta delikatnie zdaje, że tu nie ma żadnej fikcji prawnej, tylko im się troszeczkę po...ło.
03:38, worldpl
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 marca 2005
Polska - Irlandia Północna
Samosierra
J.Suchodolski (Samosierra)

Będą bronić się zaciekle. Będą bronić się do upadłego. Ale zwycięzymy.
04:49, worldpl
Link Komentarze (6) »
wtorek, 29 marca 2005
Śmierć rodzinie!
"Śmierć rodzinie!" - powiedziała w 2001 roku Gudrun Schyman stojąca ówcześnie na czele Vänsterpariet, czyli Partii Lewicowej. Swoim nowym hasłem programowym wywołała oburzenie, chociaż zapewniała, że jej celem nie jest walka z rodziną jako taką, tylko z ograniczającym wolność jednostki imperatywem rodziny nuklearnej (czyli tak zwanej "podstawowej komórki społecznej", na którą składają się matka, ojciec i ich wspólne dzieci) - gazeta.pl
Interesujące liczby tam podają. Ciekawe wnioski. Rodzina wywalona na śmietnik historii. Nowoczesne prawo rodzinne staje się spełnieniem marzeń wszelkich lewicowych komun z XIX i XX wieku. To, co nawet dla tamtych idealistów - było tylko planem, w Szwecji realizowane jest w rzeczywistości. Ludzie mogą sobie żyć tak, jak im się to podoba i nikt nie będzie im dyktował jakiegoś nuklearnego modelu rodziny. Powinniście być szczęśliwi, że takie dobre czasy nadchodzą.

No dobra, może ja osobiście nie będę tego popierał, bo to takie trochę głupie, ale też mi to nie przeszkadza, za to bardzo rozbawia mnie konserwatywna, nieuzasadniona złość wywołana takimi wiadomościami.
15:59, worldpl
Link Komentarze (2) »
niedziela, 27 marca 2005
Buszlandia...
WASHINGTON -- Army officials have decided not to prosecute 17 soldiers involved in the deaths of prisoners in Iraq and Afghanistan, a military report says. Military investigators recommended courts-martial for the soldiers in the cases of three prisoner deaths for charges ranging from making false statements to murder.

Officers rejected those recommendations, ruling that the soldiers lawfully used force or didn't understand the rules for using force, or that there was not enough evidence to prosecute.

Eleven U.S. army soldiers are facing murder or other charges involving the deaths of detainees in Iraq or Afghanistan.

The Army Criminal Investigation Command released a report Friday detailing the cases of 27 detainees killed in custody in Iraq and Afghanistan between August 2002 and November 2004.
MIAMI - (KRT) - An internal investigation has recommended that 10 soldiers be disciplined for an unauthorized mud-wrestling match at a U.S. military prison camp in southern Iraq, the Army Reserves announced Friday.

According to a military spokesman in Iraq, no detainees saw the episode, which took place at one of the largest U.S.-controlled detention centers in Iraq.

Investigators concluded that a fourth female soldier also engaged in the mud wrestling and ``exposed her breasts to the crowd observing the event,'' Stromvall said. She was from a different unit that was still in Iraq. Her rank was reduced as punishment.

Wniosek? Zabić więźnia można, ale zdjęcie stanika grozi karą.
15:12, worldpl
Link Komentarze (2) »
Do fanów sportu!
"...A welsh rugby fan chopped off his testicles after his country's epic victory over England. Geoff Huish, 26, was so convinced England would triumph he told friends at a social club: "If Wales win I'll cut my balls off.". They thought he was joking but he went home after the match, severed them with a knife and returned to show his mates what he had done..." - Mirror (citing Reuters London)

To dopiero fan sportu. Ja bym tak nie zrobił. Nawet gdyby Polska wygrała 10-0 z Anglią.
14:47, worldpl
Link Dodaj komentarz »
Rzeź w Północnej Korei
Na razie na kurczakach. Wykryli tam SARS. Jestem ciekaw, czy północni Koreańczycy poradzą sobie z epidemią, czy też pozwolą wirusowi zmutować i zagrozić życiu milionów osób.
12:44, worldpl
Link Komentarze (2) »
sobota, 26 marca 2005
Jesteś Polakiem? Jesteś Polką?
Polska
To my, dzisiaj 18:00, nie będzie litości.
14:46, worldpl
Link Komentarze (10) »
piątek, 25 marca 2005
Paula Abdul ucieka
Kiedyś słynna pop gwiazda spowodowała w grudniu wypadek i... uciekła. Wczoraj ją rozliczyli. Bardzo delikatnie, ale dobre i tyle. Kara pieniężna, jakieś zawiasy i do domciu.

Jak to się stało, że w ogóle ją złapali? No cóż. To już nie są lata 80, Paulo Abdul. To jest XXI wiek i kamery są wszechobecne. Gdzie się nie ruszysz, pilnuje Cię czujne oko czarno-białych kamer przemysłowych CCTV, albo kolorowych CCD (te są gorsze, bo potrzebują więcej światła). Gdzie nie spojrzysz, tam ludzie udają, że rozmawiają przez telefon... A tak naprawdę, oni robią Ci zdjęcia, bo teraz prawie każdy żul nosi w kieszeni komórkę z kamerą CMOS. No i wpadłaś. Złapała Cię ta trzecia.

Cała historia daje trochę do myślenia na temat dzisiejszych czasów. Brakuje jeszcze chipa RFID wklejonego w dupę żeby radiolokalizować gdzie się przemieszczasz i inwigilacja będzie pełna.
14:17, worldpl
Link Komentarze (16) »
czwartek, 24 marca 2005
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Nie ważne, czy jesteście anarchistami czy technokratami, nie ważne czy lewakami czy konserwami, czy mieszkacie w Buszlandii, czy w 51 stanie Buszlandii, czy może w Europie, nie ważne czy jesteście chrześcijanami, czy żydami* czy muzułmanami*, dziś życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt. Radosnych, udanych.

*Redakcja nie zamierza nikogo nawracać i to nie jest prowokacja, proszę nie pozywać do sądu w NYC i nie podkładać bomb.
16:05, worldpl
Link Komentarze (15) »
środa, 23 marca 2005
Pif paf
Wczoraj dotarła do nas wiadomość, że oto wydarzyła się tragedia w rezerwacie dla Indian w USA. Chłopcu coś odbiło. Miał bodajże ojca czy dziadka, weterana policji. Byli policjanci dostają w jakimś trybie broń. Trzymają ją w domu. Uczeń szkoły średniej, przyszły morderca, skutecznie taką możliwość wykorzystał.

Przy pomocy wspomnianej broni wytłukł pół rodziny, a potem poszedł do szkoły. Zabił ochroniarza, zastrzelił jakiś innych pracowników. Szedł przez korytarze szkoły, niczym anioł śmierci strzelając do czego popadnie. Tak jak w Columbine, albo w filmie "Słoń". Wkrótce kilkanaście osób było rannych. Na koniec skierował się do któregoś pomieszczenia, z którym musiały go wiązać większe emocje, bo celniej strzelał, na śmierć. Ustrzelił tam tak kilkoro rówieśników. Na koniec palnął sobie w łeb.

Jest w tej historii tyle śmierci i strzelania, że zaczyna mi w języku polskim brakować synonimów słowa "zabijać". Może dlatego, że w Polsce takie historie się nie zdarzają, choć broni nielegalnej mnóstwo. I w zasadzie bym już o tym zapomniał po 12 godzinach, gdyby nie pewne głosy na blogach zachodnich. Głosy zwolenników powszechnego posiadania broni.

Ja nie wiem, jak głupim trzeba być człowiekiem, by teraz argumentować za sensem posiadania broni. Nie wiem kim trzeba być, by pisać dziś głupie teksty w stylu "gdyby każdy miał broń, to nie zginęłoby tyle ludzi!". No jasne. Zapewne nie. Uzbroić wszystkich. Nawet przedszkolanki i przedszkolaków

A kto jest winny? Szalone paramilitarne milicje amerykańskie, w stylu uzbrojonej polskiej Samoobrony? A może winni są producenci broni? A może winni są lewacy, którzy nie chcą uzbrajać nauczycieli w M-16? Nie wiem kto jest winny, ale myślę, że to dziadowska kraina szczęśliwości.

P.S. Buszlandia sobie już tragedię wyjaśniła. Winni są... Indianie... Niee... Winna jest... Europa. Bo tak naprawdę, to mordercą był.. indiański nazista. Czyli stare ale nadal zdradzieckie idee "Starej Europy".
04:04, worldpl
Link Komentarze (14) »
wtorek, 22 marca 2005
Freedom Fighter Grozi Mordowaniem
"...Szamil Basajew, radykalny dowódca bojowników czeczeńskich, grozi Rosji kolejnymi zamachami. - Nikt nie powstrzyma mnie przed odpowiedzeniem przemocą na przemoc..." - gazeta.pl

A ja jego słowa dedykuję wszystkim naszym polskim miłośników Czeczenii i zwolennikom teorii spiskowych, w myśl których całemu złu na świecie jest winny Putin. Ciekawe co dziś zrobią, Wasi ulubieńcy, może zaatakują tym razem przedszkole? A może cerkiew? A może jakiś kościół? A co im za różnica.
04:06, worldpl
Link Komentarze (14) »
poniedziałek, 21 marca 2005
Czas zacząć się bać
USA Today - O tych, co wkrótce podrosną i będą rządzić.

51% uczniów szkół średenich w Buszlandii twierdzi, że prasa powinna być całkowicie wolna.

36% uczniów szkół średenich w Buszlandii , że prasa powinna otrzymywać zezwolenie ze strony władz ("government approval") na dokonywanie publikacji.
04:05, worldpl
Link Komentarze (6) »
niedziela, 20 marca 2005
Nie chcę do Buszlandii !
"...Wiedeń, Berno, stolice państw skandynawskich wyprzedzają Honolulu, Houston, Lexington, San Francisco, Boston, nie mówiąc już o Nowym Jorku czy Atlancie - sklasyfikowanej bardzo nisko (choć znacznie wyżej niż Warszawa) z powodu wysokiej przestępczości i skali społecznego wykluczenia..." - gazeta.pl

Bardzo cieszę się z tego, że to, względem czego można było spekulować i wyrażać poglądy, znalazło naukowe potwierdzenie. W Europie żyje się milej i lepiej niż za oceanem. Niesamowite bogactwo Buszlandii, skupione w garści paru procent mieszkańców tego lądu, okraszone dużą dozą konserwatywnej i prawicowej papki... Czy to ma być ziemia obiecana? Przepraszam, dla kogo? Dla ludzi wychowanych na westernach? Przecież westerny miały swoje tło historyczne w czasach już zamierzchłych. Te czasy dawno już minęły. Ameryka już od dziesiątek lat nie jest ziemią obiecaną. Jeżeli szukacie Dzikiego Zachodu, jedźcie na Dziki Wschód, do Chin.

Gdybym jeszcze mieszkał w Meksyku, mógłbym jeszcze zrozumieć powszechne zainteresowanie Meksykanów bogatym sąsiednim lądem. Ale by mieszkać w Europie i jeszcze nie potrafić tego docenić? Cienko, Polacy, cienko.

P.S. Autor artykułu gazeta.pl wyraźnie bardzo chce do Buszlandii. Proponuję wyjechać.
12:49, worldpl
Link Komentarze (24) »
Irak i Polska
Prof. Jay ma krótki komentarz (DivX) dotyczący obecnej sytuacji w Iraku i koncepcji stabilizacji forsowanej przez administracje amerykańską.

Prof. Eric ma krótki komentarz (mp3) dotyczący możliwych do zrealizowania przez polskie wojska koncepcji udziału w stabilizacji Iraku.

Nie będę Was katował od rana jakimiś politycznymi wymóżdżeniami, dosyć, że widzieliście wczoraj cyrk Kaczy. Coś napiszę, jak ktoś pomyśli za mnie w niedzielnnych porannych programach-komentarzach.
04:37, worldpl
Link Komentarze (2) »
sobota, 19 marca 2005
Condi Show
"...Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice zaapelowała w sobotę do władz Chin o wspieranie procesów demokratyzacji (...) Rice zapewniała, że amerykańska wołowina jest całkowicie bezpieczna..." - gazeta.pl

To, że wołowina jest bezpieczna, to też jest kłamstwo. Gdy w sądzie wyjdzie jedno kłamstwo, to i co do innych twierdzeń można mieć poważne wątpliwości. A tak w ogóle, kontynuując zgryźliwość... Widać coś słabo interesy wychodzą z Chinami, bo jak się miło współpracuję z Arabią Saudyjską i Rosją, to się nie krytykuje.
04:55, worldpl
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 marca 2005
Antyterror
"Niejasności wokół śmierci Maschadowa" - grzmi gazeta.pl

A mnie te grzmoty tyle obchodzą, co zeszłoroczny śnieg. Ukatrupiono groźnego terrorystę, ale jeszcze wielu terrorystów pozostało. Nie wiem, który z nich był odpowiedzialny za wysadzanie budynków w Moskwie, ale mnie to nie obchodzi. Nie wiem, który był odpowiedzialny za wytłuczenie setek ludzi w szpitalu przy granicy, ale mnie to nie obchodzi. Nie wiem, który był odpowiedzialny za atak terrorystyczny w teatrze. To też mnie nie obchodzi. I nie obchodzi mnie, który chciał wysadzał w powietrze dzieci w szkole podstawowej.

Wszyscy są siebie warci i powinni za to wszystko zapłacić. A jaka jest różnica między amerykańskim, a rosyjskim antyterrorem? Antyterror rosyjski, za winy niektórych Czeczeńców, strzela do Czeczeńców. Amerykański antyterror za winy niektórych Saudyjczyków, strzela do Afgańczyków, Irakijczyków, a wkrótce będzie strzelać do Irańczyków i Koreańczyków.
03:41, worldpl
Link Komentarze (8) »
wtorek, 15 marca 2005
Klasyka Komisji Śledczej

Maciarewicz:"Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie - tak lub nie."
Belka:"Tak lub nie"

UPDATE: Proszę o zwrócenie uwagi na charakter tego typu komunikacji, nikt tu nikogo nie słucha ;-)
Giertych: "Czy zna pan pana Marka Dochnala?"
Belka: "Chyba mógłbym, korzystając z pańskiego poczucia humoru, powiedzieć: niemal tak dobrze jak Jennifer Lopez. Przepraszam, a mówiąc zupełnie poważnie, mówiąc zupełnie poważnie: chyba raz…"
Giertych: "Już panu mówiłem, panie premierze, że pańska przyjaźń z Jennifer Lopez wydaje mi się niewiarygodna."

Belka:
"Proszę mnie zwolnić od tego pytania, bo jest to..."
Macierewicz:
"Nie mogę, panie premierze."
Belka:
"...pytanie nie na miejscu."

Belka: "To było możliwe wobec, znaczy, w świetle istniejącego wtedy statutu spółki. Nic nie zakazywało..."
Macierewicz: "Takiej, takiego..."
Belka: "...takiego działania."

Belka: "Przepraszam, nie można informować..."
Macierewicz: "Bardzo proszę o odpowiedź."
Belka: "...o czymś, czego nie było."

Belka: "Ale oczywiście. Tylko..."
Macierewicz: "Na pewno konsultował."
Belka: "...pan mnie pyta o konkretnie sformułowanie, a ja nie chcę..."
Macierewicz: "O konkretne stanowisko."
Belka: "...konfabulać. Konkretne stanowisko jest właśnie takie."
Macierewicz: "I pan mu nie powiedział, jak on wyjeżdżał: słuchaj, możesz..."
Belka: "Nie, nie. Przede wszystkim..."
Macierewicz: "...negocjować tak i owak, ale musisz powiedzieć, że gestia pozostanie w Polsce."

Belka: "Czy ja bym mógł poprosić o przerwę, panie przewodniczący?"
Przewodniczący: "Ile, panie premierze?"
Belka: "5 minut, ręce umyć."
04:30, worldpl
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 14 marca 2005
Litwini nas nie lubią
"...Armia Krajowa dokonała ludobójstwa na ludności litewskiej - takie było przesłanie filmu, który w niedzielę wyemitował litewski prywatny kanał telewizyjny TV 3..." - gazeta.pl

Zazwyczaj staram się komentować wesoło, bo polityka jest śmieszna, ale dziś mi jakoś nieśmieszno. Ktoś po prostu przegiął pałę. Powinniśmy się domagać przeprosin, bowiem Litwini zachowują sie po prostu niegodziwie. My im pomogliśmy przecież przed wojną przyjmując ich siłą w naszym kraju i zabierając im nasze Wilno, dlaczego teraz mieliby nas aż tak bardzo nie lubić? Skąd ta dziwna nieufność?
03:42, worldpl
Link Komentarze (5) »
niedziela, 13 marca 2005
Panie Gruszka
"Czy 22 marca Sejm odwoła Gruszkę z komisji?" - pyta się gazeta.pl, a Gruszka kręci. Ale pan kręci młyńce bezsensu. Gdy słucham sobie pana tłumaczeń, robi mi się słabo. Proszę spojrzeć, przecież to pana nazwisko pojawia się pod pana twarzą. Nie wstyd wciskać kitu? Nie wstyd kluczyć? Nie widzi pan co pan sobie robi? Trochę mi pana szkoda.

A komisja robi się coraz śmieszniejsza. Świetnie. Bo była nudna, a jest coraz bardziej śmieszna. To chyba dobrze, co?
15:30, worldpl
Link Komentarze (2) »
piątek, 11 marca 2005
Edyta Wycofana Górniak
Jeszcze nie tak dawno wycofana stwierdziła, że wycofała się z życia publicznego, a w niedzielę wycofana będzie występować w specjalnym wydaniu Kuby Wojewódzkiego.

Najpierw proces w którym zakazuje publikowania informacji na swój temat - BO ona jest wycofana, a potem publiczne występy na Ukrainie, a potem jeszcze wywiady, a potem jeszcze Kuba Wojewódzki przy wielkiej oglądalności na Polsacie. Jeszcze takiego wycofania wycofanej chyba nie widzieliście. Ciekawe, czy u Wojewódzkiego będzie wycofywać się w TAKIM stroju. Rzesze męskiej widowni o tym marzą. Acha, zaśpiewa publicznie też piosenkę. Do nowego teledysku. Wycofana.
13:34, worldpl
Link Komentarze (3) »
środa, 09 marca 2005
Arab mądry?
"...Trzyletni Brytyjczyk, synek arabskich emigrantów, został uznany za najinteligentniejsze dziecko świata..." - gazeta.pl

Z pewnością taka wiadomość, to prawdziwy cios dla naszych krajowych, polskich rasistów. Arab wyszedł na najmądrzejszego. A przecież tak wielu Polaków uważało, że trzeba ich wszystkich wytłuc... No ładnie teraz ich miny wyglądają. Ale zaraz będzie cios kolejny. To już informacja niepotwierdzona, ale dane mi odpowiadają, IQ znanych postaci: "...Albert Einstein 165, Doda 156, George Bush 91, Goryl Koko 90...".

To już wiecie, kto będzie nowym prezydentem USA?
14:36, worldpl
Link Komentarze (13) »
Żydzi nie widzą różnicy...
między Lecham Kaczyńskim, a terrorystą. Zabawne, że taki wizerunek jakiś izraelski dziennikarzyna uznał za wizerunek przezydenta Warszawy... A tak w ogóle, co za niewdzięczność. Kaczyński zwrócił gminie żydowskiej gigantyczny Błękitny Wieżowiec*, a oni wzieli go za terrorystę.

Tak ten tutaj na zdjęciu. Nie cały. Trzy piętra.
03:51, worldpl
Link Komentarze (3) »
Dochnal? Jaki Dochnal?
"...Potem Giertych stawiał tezy i rzucał nazwiska, a Dochnal albo potwierdzał, albo mówił: "nie jestem pewny", "chyba tak było". W końcu na pytanie Giertycha, czy z firmy Dochnala przekazano do koncernu Łukoil listę polskich polityków i urzędników, których trzeba skorumpować, świadek stwierdził: - Jeżeli pan tak mówi, to pewnie tak jest..." - gazeta.pl

No to będzie problem, bo całe grono różnych ludzi już przyjmowało słowo Dochnala niczym słowo boże. Dlaczego tak jest? Bo Dochnal tak mówi. I tak to funkcjonowało przez kilkadziesiąt godzin, aż ktoś zaczął wreszcie łaskawie sprawdzać fakty i dowody. No, bo wiecie, to właśnie na tym polega. Pan X mówi, że pralka do prania pieniędzy kosztowała milion, a pan Y, że 10 milionów. I to wcale nie oznacza że pralka kosztowała 1 ani 10 milionów. To też nie oznacza, że pralka kosztowała 5 mln...

To ile kosztowała ta pralka? Oczywiście, 3,434,300,- PLN. Trzeba było sprawdzić najpierw faktury. Poza tym, kto by wierzył takiemu człowiekowi?
03:48, worldpl
Link Komentarze (1) »
wtorek, 08 marca 2005
Dzień Kobiet
Chciaż mniej lub bardziej dostawało się feministkom na tym blogu w ciągu ostatnich miesięcy, to...

Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet życzę: wszystkim czytelniczkom i przypadkowym internautkom. Tutaj przypomnijcie sobie coś miłego, co ktoś Wam kiedyś powiedział i jakoś to na Was zadziałało i wyobraźcie sobie, że to tutaj napisałem.

Tak poważnie to nie wiem czego życzyć? Parytetów? Wyrównania płac? Prawa do aborcji? Może po prostu będę życzył Spokoju, Szczęścia i Zdrowia. To takie strasznie uniwersalne i popowe.
00:59, worldpl
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 07 marca 2005
Ugandyjska K...A
Uwaga, poniższa notka zawiera wulgaryzmy, takie jak: "feministki","administracja amerykańska", "polityka".

Kamuruli United Women Development Association (KURWA) - zrzesza głównie ugandyjskie feministki, a zajmuje się rozwojem rolnictwa, walką z HIV no i równouprawnieniem kobiet.

Chciałbym zadać parę pytań szefowej Janet Kabwana. Czym tak naprawdę zajmuję się KURWA? Czy KURWA jest zainteresowana polityką? Czy KURWA ma jakieś własne plany zwalczania AIDS? Czy KURWA popiera administrację amerykańską? Ilu członków przyjęła KURWA? Czy KURWA ma specjalne procedury przyjmowania nowych członków?

Bardzo, bardzo ciekawa organizacja. Ach, te relacje międzynarodowe.
03:37, worldpl
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2