Serwis negatywny. Krytyka tego co brzydkie, głupie i wredne. Wskazówki co robić, by było Ci lepiej.
sobota, 30 kwietnia 2005
Putin i Abbas
"...President Putin met with the Palestinian leader, Mahmoud Abbas, for two hours today to discuss peace talks and renewed Russian economic and security aid to the Palestinians..." - New York Times
Czyli Putin chce zwiększyć swój (rosyjski) wpływ na to, co się dzieje w Palestynie. Między innymi naciskał stronę izraelską na dostarczenie rządowym siłom Abbasa pojazdów opancerzonych, które mogłyby być wykorzystane do walki sił rządowych z terrorystami palestyńskimi. Izrael kategorycznie się nie zgodził. Czyli Putin przyjechał, zrobił misia z Abbasem i pojedzie. Niewiele się zmieni. Rosjanie będą po cichu sprzedawać broń Palestyńczykom, za pieniądze dostarczone przez niezidentyfikowanych Arabów, za dolary płacone tym Arabom przez Amerykanów... a Amerykanie będą sprzedawać Izraelczykom broń, za dolary dostarczone Izraelczykom przez Amerykanów. Zaczynam się w tym gubić.

EUPan Europa: A niesłusznie! Bo to wszystko jest jasne. Amerykanie jak zwykle grają na kilka frontów. Tu obściskują się z Izraelem, a tu zaraz dostarczają petrodolarów Arabom... Tutaj wspaniałomyślnie dostarczają Izraelowi pieniądze, ale jednocześnie sprzedają mu broń. To taka schiza amerykańska, nie wiadomo jak to działa. Busz daje miliard Izraelowi, Izrael kupuje za ten miliard broń od dostawców broni z USA, a dostawcy broni - finansują kampanię Busza. Wszystko się kręci. Nie wierzcie Buszlandii.

USAPan Ameryka: To nic innego, jak lewackie majaczenia jakiegoś tzw. euroentuzjasty. Tfu. Ameryka to jest kraj wolności i możliwości, a stara Europa potrafi się już popisać tylko swoim wyssanym z mlekiem matki antysemityzmem. Nie wierzcie Starej Europie.
11:03, worldpl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 kwietnia 2005
Ryszard Niemczyk wpadł
"...Ryszard Niemczyk, numer 1. na liście poszukiwanych przez polską policję, wiązany z zabójstwem generała Marka Papały, został w środę zatrzymany w Niemczech..." - gazeta.pl
To dopiero iście sensacyjna wiadomość! Przez 5 lat, najgłośniejszy zbieg polskiego świata przestępczego, chodził sobie spokojnie wolny, aż wpadł, przez przypadek. Piszę to w nocy, ale mam wrażenie, że o poranku trąbić będą o tym absolutnie wszystkie gazety, radia i stacje telewizyjne. Ogłaszamy uroczyście - nieuchwytny uciekinier - złapany. Brawo Policja.

Konserwa: I wszystko staje się jasne, nie mogli go złapać za władzy komuny, bo komuna broniła się przed tym jak mogła. Taki jest właśnie świat pana Lewaki. Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Pan Konserwa zdaje się już nie zauważa, że kiedy Niemczyk uciekł, to jest w październiku 2000 roku, SLD jeszcze nie było u władzy. Czyli co? Czyli kolejne prawicowe kłamstwo Pana Konserwy. Nie wierzcie konserwie.
02:19, worldpl
Link Komentarze (8) »
środa, 27 kwietnia 2005
Laudańscy vs Gross
"...Jan T. Gross chce umyślnie znieważyć całą rodzinę Laudańskich - twierdzi adwokat Kazimierza Laudańskiego... jego bracia Jerzy i Zygmunt Laudański należeli do najbardziej aktywnych uczestników mordu na Żydach dokonanego 10 lipca 1941 r (...) Kazimierz jest ich starszym bratem i w czasie tragedii w Jedwabnem nie było go w miasteczku. Teraz skarży Jana Grossa, który w głośnej książce "Sąsiedzi" opisał zbrodnię..." - gazeta.pl
Artykuł jest baaardzo zagmatwany. A to było tak, że był Czesław Laudański no i Gross wsadził w usta Czesława, słowa innego Laudańskiego, Jerzego Laudańskiego. Teraz Kazimierz Laudański twierdzi chce bronić honoru rodziny, z której Jerzy i Zygmunt byli źli, natomiast Kazimierz nie miał ze sprawą nic wspólnego, a Czesław najprawdopodobniej nie miał ze sprawą nic wspólnego.

Nieeee wiem dlaczego tak jakoś zagmatwanie oni napisali ten artykuł. Nic z niego nie można zrozumieć. Jakieś takie długie zdania, często wielokrotnie i pokrętnie złożone, dopiero rozłożenie sprawy na czynniki pierwsze pozwala na jako taki ogląd sprawy.

Konserwa: Nic nie rozumiem... Ale... Panie Lewaki! Ty antypolonistyczna komunistyczna żydokomuno! Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Taki prostak nic nigdy nie rozumie. Panie Konserwa! Ty antysemicka zapluta świnio! Nie wierzcie konserwie.
02:12, worldpl
Link Komentarze (2) »
wtorek, 26 kwietnia 2005
Popis PO-PiS'u
"...Czy Kaczyński umie rządzić? Nie w Warszawie - odpowiadali w poniedziałek zgodnie stołeczni radni PO, LPR i SLD..." - gazeta.pl
No i oni chcą razem rządzić państwem? Trochę to śmiechu warte, zwłaszcza w świetle tego, co można przeczytać w tym artykule. Czyżby miał rację Pan Lewaki przewidujący koalicję PiS+Samoobrona+LPR=AWS? A jeżeli Pan Lewaki ma rację, to co to będzie?

Konserwa: Niemożliwe, to tylko przejściowe trudności. Zapewne wynikają z wzajemnego niezrozumienia założeń programowych obu partii, a te założenia, choć odmienne, w rzeczywistości hołdują takiej samej podbudowie wartości ideologicznych. Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Pan Konserwa jak widać majaczy. A cóż innego mu pozostało. Znów wraca AWS i nic na to nie można  poradzić... Nie można? Ależ oczywiście, że można. Musicie zagłosować na lewicę w następnych wyborach, koniecznie! Nie wierzcie konserwie.
03:53, worldpl
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 25 kwietnia 2005
PiS nadchodzi ale kto z nim
"...W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badania Opinii i Rynku Pentor - PiS poparł co czwarty ankietowany. 22% badanych opowiedziało się za Platformą Obywatelską. Po 13% zdobyły Liga Polskich Rodzin i Samoobrona..." - gazeta.pl
No to prawie mamy nową władzę. Tylko jeszcze nie bardzo wiadomo jaka będzie koalicja. Prawicowo liberalna, prawicowo konserwatywna czy prawicowo socjalistyczna. Małe przymiotniki kryją w sobie fundamentalnie odmienne podjeście do najważniejszych zagadnień polityki prowadzonej przez aktualną władzę. Niektórzy już mogą zacząć się bać, bo zmiany nadchodzą.
Wszystko jest teoretycznie możliwe i niestety będzie ciekawie.

Konserwa: Ja nie mam wątpliwości żadnych. To będzie świetna koalicja PO-PIS, która zmiecie z powierzchni ziemi resztki socjalistycznych okopów i w oparciu o tradycyjne wartości i liberalną gospodarkę, doprowadzi nasz wspaniały kraj do dobrobytu. I wszyscy będą szczęśliwi. Poza lewakami oczywiście, tak tak, Panie Lewaki. Przegrywa Pan. Buchuchachacha!!! Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Marzenia łatwo zmieniają się w koszmar, gdy dojdzie do walki o stołki między PO a PIS. Może dojść do takiej samej walki, jaka toczyła się już w warszawskich samorządach. Równie dobrze może powstać "prześwietna" koalicja PIS-LPR-Samoobrona, czyli AWS z elementem ludowym. Jednym słowem, AWS wraca, teraz jest bardziej wiejski i bardziej pazerny na kasę. Nie wierzcie konserwie.
01:33, worldpl
Link Komentarze (3) »
niedziela, 24 kwietnia 2005
BUM!
"...Krążące w Polsce pogłoski, że na terenie Rosji lub innego z naszych wschodnich sąsiadów miała miejsce awaria w elektrowni atomowej, to tylko plotka. Stacja monitoringu Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) nie ma żadnych informacji o skażeniu - powiedział w sobotę PAP dyspozytor PAA, Maciej Skarżewski...." - gazeta.pl
Że co? Elektroowniaaa? Ja nic nie słyszałem. Chyba nie interesują mnie ostatnio poranne wiadomości. Więcej rzeczy postrzegam w kategorii pewnego procesu, a mniej w kategorii pojedynczego zdarzenia. Na przykład taka Komisja Śledcza. Niech sobie robi co chce. Potrafię się domyśleć jak się skończy, toteż nie czuję potrzeby podniecania się tym, co znowu nagadał Dochnal. Ale gdzieś jest granica! Wybuchająca elektrownia to już nie jest proces, ale reakcja jądrowa i tego to już się mocno obawiam. Chyba jednak trzeba sprawdzać poranne wiadomości. Ja nawet testamentu nie mam spisanego.

Konserwa: Znowu... Uh... Ale się zapieniłem! Wszyscy o mało nie zgineliśmy przez tych... Ruskich... Brrr... Jak ja nie cierpię tego... 50 lat z tym walczyłem... Czarnobyl pamiętam... Dzieci mi zatruło... Ooooch...Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Co? Panu Konserwie się pośladki zatrzęsły? Taki odważny, a na każdą niepotwierdzoną plotkę gotów skakać pod stół i modlić się do swojego boga o zmiłowanie. I gdzie są te jego racjonalne i prawe poglądy? Malutki prawicowy człowieczek. Gardzę nim. Nie wierzcie konserwie.
00:05, worldpl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 kwietnia 2005
Kaczyński wygrywa
"...Lech Kaczyński, kandydujący na prezydenta, jest zadowolony ze swego gwałtowanie rosnącego poparcia w sondażach. Zaznacza jednak, że do sondażowych notowań podchodzi z rezerwą...." - gazeta.pl
No to będzie śmiesznie, bo to jest bardzo specyficzna prawica. Jeżeli taka prawica miałaby rządzić, to byłoby bardzo interesująco. Pewne sprawy skończyłyby swój żywot, a inne odżyłyby na nowo. Pojawiłby się strach elit społecznych i politycznych, bowiem nadchodziłaby fala rewolucji zmiatającej dotychczasowy porządeczek świata. Byłoby inaczej. Uwaga, wcale nie powiedziałem, że lepiej.

Konserwa: Ależ oczywiście, że byłoby lepiej! Każdy prawicowiec, nawet taki specyficzny jak jeden i drugi Kaczyński, to człek mądry i prawy. A każda czerwona świnia pozostanie tylko czerwoną świnią. Nie robię aluzji. Przecież wcale nie powiedziałem, że Pan Lewaki to czerwona świnia. Mam nadzieję, że nie zasugerowałem, że Pan Lewaki to czerwona komunistyczna świnia. Ale nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Jak ktoś chory na głowę, to tak bredzi jak Pan Konserwa. Zauważcie państwo, ja też nie powiedziałem, że Pan Konserwa to zwykły psychol. I nie sugeruję wcale, że Pan Konserwa to wariat. W istocie rzeczy, istocie której Pan Konserwa nie pojmuje, ten Kaczyński to tylko robi zamieszanie. Wyborcy są mądrzy i nie popełnią tak okropnego błędu, jak wybór prawicowca. Nie wierzcie konserwie.
02:40, worldpl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 kwietnia 2005
Poczucie humoru
"...20:07 - Jola1955@hotmail.com - Misiunio wróci do dzidziuni? :-)..." - gazeta.pl
"...Rumsfeld - I suggest we include Germany in the Axis of Evil - Sept 8 3kb..." - bushmail
Dawno się tak nie uśmiałem z polityki. Zwłaszcza mejle Busha to kopalnia humoru. Zwłaszcza jak się spojrzy na przykład na "I dare you open the attachment". :-) Albo na nazwy katalogów i ilość mejli nadesłanych :-)

Konserwa: Niesmaczny, głupi żart zwłaszcza ten drugi, bo ten pierwszy jest niczego sobie :-) Zdajcie sobie sprawę z tego, że Pan Lewak nie zna się na dowcipach i pewnie nie wyczuje dowcipu ze swojego Towarzysza :-) Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Pan Konserwa znowu przesadza. Bo on jest zacietwierzony i kościelny. Pewnie do niego też sam bóg pisze mejle :-) Oczywiście że drugi dowcip jest lepszy, za to ten pierwszy to plagiat i wtórna bzudra :-\ Nie wierzcie konserwie.
03:28, worldpl
Link Komentarze (2) »
czwartek, 21 kwietnia 2005
Łukaszenko mówi
"...Łukaszenko podczas wystąpienia w parlamencie w Mińsku nazwał pomarańczową rewolucję na Ukrainie "bandytyzmem" finansowanym przez "obce pieniądze". - Dziś te pieniądze przywożą na Białoruś workami i walizami - mówił. Potem zwrócił się do polskiego ambasadora.
- Chcę uprzedzić ambasadę Polski i nie traktujcie tego jak groźby. Wiemy, co dzieje się w ambasadzie. Nie myślcie, że białoruscy Polacy to nie obywatele Białorusi! To nasi obywatele. Nie damy im robić krzywdy - mówił Łukaszenko w białoruskim parlamencie...." - gazeta.pl
Ważne żeby komentarz był wyważony i spokojny. Taki wyważony i nie przesadzony. No więc, w wyważony sposób powiem, że Łukaszenko bredzi :-)

Konserwa: To oburzające!!! Ten człowiek totalnie powariował! Powinni go zamknąć w kaftanie! Jest niebezpieczny i powinien być izolowany. Chciałbym też złożyć wniosek formalny. Pan Lewaki w sposób widoczny źle się czuje, czyżby go goleń bolała, czy się po prostu nawalił z towarzyszami? Bo mam wrażenie, że zaraz zacznie sączyć kretynizmy... Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Uh... Oh... Właśnie wróciłem z konfeeeencji w Mińskuuu. I ja chceee powiedzieć. Żeee to coo mówi Pan Konserwa, to nie jest prawdaaaa! W Białoruuści panuje zamęeeeeEEET, ale generalnie to jest dobrze... I dyskuuusje są... hip.... lepsze! Przepraszem... Muszę... Muszę. Wyjść. Na chwilę. Zaraz Wracam. Dziękuję Bardzą. Ale i tak nie wierzcie konserwie.
01:23, worldpl
Link Komentarze (7) »
środa, 20 kwietnia 2005
Nowy Stary Papież
"...Po wielkim Papieżu Janie Pawle II panowie kardynałowie wybrali mnie..." - Benedykt XVI
No to trochę niespodziewanie szybko mamy nowego papieża. Podobno wybrano go dlatego, że jest stary (78 lat) i nie zrobi już rewolucji. Trochę to absurdalne - mimo że większość ludzi to katolicy kolorowi, kolejny papież jest biały. No ale może chociaż zrobi to, co do niego należy. Sprawnie porządzi tym Kościołem. Bo po to go wybrano.

Konserwa: Lepiej żeby ta czerwona świnia się nawet nie odzywała. Już widzę ten wredny komunistyczny ryj, jak zaczyna sączyć swoje lewackie poglądy na temat sekularyzacji życia publicznego. Najlepiej by było, gdyby się zamknął. Pan Lewaki to jest po prostu bezbożnik. Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Pan Konserwa bardzo by chciał, bym siedział cicho, a nie mogę, bo to nie jest zgodne z moimi ideologicznymi przekonaniami. Religia owszem, w zaciszu, a nie na salonach i nie w polityce. Pan nie rozumie idei rozdzielenia Kościoła od państwa nawet. Pan nic nie rozumie. Nosiłby pan tylko krzyże po Sejmie i kazał się wszystkim modlić na zawołanie. Pan jest głupi. Kościół potrzebuje gruntownej przebudowy, a przywódca religijny katolików Joseph Ratzinger tego chyba nie zapewni. No ale poczekamy na jego dokonania. Ocenimy surowo. Nie wierzcie konserwie.
03:08, worldpl
Link Komentarze (9) »
wtorek, 19 kwietnia 2005
Saddam zdrów i cały
"...Nowy prezydent Iraku Dżalal Talabani oświadczył, iż nie podpisze decyzji o egzekucji byłego irackiego dyktatora Saddama Husajna..." - info.onet.pl
Czytaj - Saddamowi włos nawet z głowy nie spadnie. Będzie dalej cieszył się życiem w swoim eleganckim więzieniu, oglądał wiadomości telewizyjne. Ha, może nawet pozwolą mu pobuszować po internecie. I oto bilans wielu lat zmagań i dziesiątek tysięcy - zabitych ludzi w Iraku, podczas buszlandzkiej okupacji. Ludzie gineli tak jak i za Saddama. Wolności nie ma jak za Saddama. Z prądem i wodą jest gorzej, a Saddam ma się dobrze, jak i wcześniej. O co chodzi?

Konserwa: Obroniliśmy naszą cywilizację chrześcijańską przed pogańskimi hordami! O to chodzi! Nie będzie nas Arab straszył swoim niecywilizowanym podejściem do świata. I pamiętajcie, to wszystko jest bardzo proste... Tylko jedno jest ważne - nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Setki lat używania i rozwoju zdobyczy cywilizacyjnych: słowa, pisma i druku. Potęga wypowiedzianej prawdy, która mocniejsza jest aniżeli wystrzały z karabinu, a tu wyskakuje taki zakonserwowany Filip z Konopii - i bredzi takie głupoty, że słabo się robi. Nawet nie mam zamiaru udowadniać, że Pan Konserwa to skończony kretyn. Wszyscy to wiedzą! Nie wierzcie konserwie.
02:43, worldpl
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 18 kwietnia 2005
A mógł zabić!
"...12-letniego chłopca postrzelił z wiatrówki 80-latek, którego denerwowały głośne zabawy dzieci pod jego blokiem w Rybniku (Śląskie)..." - gazeta.pl
Ha, jak w kawale o Stalinie. Kronika filmowa. Podchodzi dziewczynka do Stalina i chce mu złożyć życzenia, a Stalin do niej: "spierdalaj!".  Chwila ciszy, a komentator kroniki "a mógł zabić, mógł zabić!".

Konserwa: I dobrze zrobił. Pewnie górwniarz rzucał kamieniami i wybijał okna. No ale oczywiście zaraz pan Lewak powie, że to takie niepedagogiczne jest, że to wychowanie, że może rodzina zła, że może głowa go bolała. A ja bym tych wszystkich gnojków... ech... Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Co, pan panie Konserwa pewnie mocno w domu dzieci pierze, co? I wielki z pana bohater, malca wziąć przez kolano i katować. Kołtuńska prawicowa świnia. My z towarzyszami was jeszcze przegonimy! Nie wierzcie konserwie.
03:40, worldpl
Link Komentarze (8) »
niedziela, 17 kwietnia 2005
Szpiegowanie
"...na początku kwietnia kontrwywiad aresztował mężczyznę, który przekazał chińskiemu dyplomacie informacje o nowych typach amunicji. Dyplomata okazał się agentem chińskiego wywiadu (...) Jak pisze "Spiegel", szpiegiem okazał się też konsul w Hamburgu Aleksander Kuźmin..." - gazeta.pl
Biednych Niemców ciągle chcą podszpiegować. A biedni Niemcy chcieli się tylko DOZBROIĆ. Nasi chińscy goście, zamiast z nami handlować chcą wykraść nasze tajemnice :-(  I jeszcze przyjaciele z Rosji zawodzą, grając jak zwykle na dwa fronty :-(

Konserwa: No oczywiście, jak zwykle ruskie szpiegi ukrywają się pod płaszczykiem konsulatu. Zamiast wspierać biednych rodaków, którzy zgubili koło jakiegoś Mercedesa swój paszport, to oni szpiegują. O... hahaha, patrzcie jak się lewak zapienił. Świnia pewnie też jest na usługach Moskwy. No i co, prosiaku? Będziesz bronił agenta?! Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: To przechodzi ludzkie pojęcie! To jest po prostu zwykłe chamstwo. Nigdy nie współpracowałem z tajnymi służbami i nawet nigdy nie byłem w Moskwie! A Pan Konserwa się wkrótce doigra i sprawa skończy się w sądzie! Nie wierzcie konserwie.
03:03, worldpl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 kwietnia 2005
30 mln zł
"...30 mln zł zarezerwowano do końca 2005 roku w budżecie Warszawy na wypłacanie "becikowego" - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. W poniedziałek Rada Warszawy zdecydowała, że każda rodzina, w której urodzi się lub zostanie zaadoptowane dziecko, otrzyma 1500 zł zapomogi (...) zdaniem wielu prawników - nie ma do niej podstaw prawnych..." - gazeta.pl
Znam paru takich, co od razu poproszą troje dzieci, najlepiej na wynos. A może i na miejscu. A Polsce pokazano już, że psy się przywiązuje w lesie do drzewa, a dzieci się umieszcza w beczce. W dużych ilościach. Ta Warszawa rzeczywiście nie ma na co wydawać pieniędzy. Przecież akurat z przyrostem liczby ludności, tu nigdy nie było problemów...

A tak w ogole, to jak można sobie tak z kosmosu wydać "uchwałę", to może za tydzień będzie "berecikowe". Kolejne 30 mln do rozdysponowania. Tym razem między panów w berecikach.

Konserwa: Grrr... Aż się zatrząść można! Ależ to jest absurd! W Warszawie płaci się za adopcję psa, teraz płacić będą za adopcję dzieci. Tylko to się zapomogą nazywa... Lewaki jak coś wymyślą, to zaraz słabo się robi. Grrr... Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Ha ha ha. Dlatego właśnie rozsądni intelektualiści nie słuchają prawicowej konserwy. A najbardziej to bawi, że konserwa zdradziła konserwę. Można się w tym pogubić. No i na kogo teraz będziecie głosować? Na swojego Kaczyńskiego? Nie wierzcie konserwie.
01:05, worldpl
Link Komentarze (2) »
piątek, 15 kwietnia 2005
UE w Pekinie
"...Siedziba nowej agencji ds. granic zewnętrznych Unii Europejskiej będzie w Warszawie - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz, uczestniczący w Luksemburgu w obradach unijnych ministrów tego resortu..." - gazeta.pl
No oczywiście, że będzie w Warszawie, ponieważ granice zewnętrzne, przez które będzie sie szmuglowało do UE najwięcej różnego syfu - właśnie są w Polsce. Halo? Ziemia do ludzi nierozsądnych! Proszę nie fascynować się sprawami, które są od początku do końca oczywiste.

Konserwa: Kolejny gmach? Kolejne urzędasy? Kolejni socjaliści będą marnować czas na rozmyślanie, czy ruskie kartofle są odpowiedniej wielkości, a czy papierosy ukraińskie mają odpowiednie filtry. Kolejna bzdura! Kolejne szaleństwo. I gdzie?! Oczywiście w darze socjalistycznego Stalina - w Pałacu Kultury i Nauki. Dał nam papa Stalin domek i czerwoni będą go teraz zapełniać! Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Powyższy tekst najlepiej wskazuje, jacy szaleńcy pojawiają się w tych prawicowych szeregach. Trąbka, flaga i Rota dla takich. Niech pokrzykują swoje brednie gdzie indziej. Rosyjskie kartofle nie zawsze spełniają wymogi sanitarne, a ukraińskie papierosy muszą przejść wszystkie badania medyczne. Te badania muszą trwać. Muszą być bardzo dokładne! Nie wierzcie konserwie.
01:00, worldpl
Link Komentarze (4) »
czwartek, 14 kwietnia 2005
Sharon
"...Asked about Israel's own nuclear weapons program, Sharon repeated decades-old Israeli claims: 'Israel will not be the first one to use or to possess a nuclear weapon'..." - ABC NEWS

"...Izrael nie zaatakuje Iranu w celu zniszczenia instalacji atomowych w tym kraju - powiedział w środę premier Izraela Ariel Szaron w wywiadzie udzielonym stacji CNN..." - info.onet.pl
No to już nie wiem, wierzyć, czy nie wierzyć. Gdzie jest prawda, a gdzie jest fałsz. Wszystko takie zamglone, wszystko takie niejasne. Aż strach coś powiedzieć... Zaraz przylepią nalepke z napisem antysemita albo filosemita. Nie rozumiem tylko dlaczego przylepianie nalepki "antysemita" jest takie salonowe, a przylepianie nalepki "antypolonizm" jest takie wiejskie. Kto stworzył takie postrzeganie antysemityzmu i antypolonizmu?

Konserwa: A ja się nie boję! To oczywiste, że Izrael ma prawo do samoobrony przed hordami barbarzyńców chcących zetrzeć w proch izraelskie miasta i izraelski lud. Każdy sposób na barbarzyńców jest dobry. Nawet małe kłamstwo!!! Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Izrael jak zwykle nie bardzo wie, co mówi. Gubi się w swoich wypowiedziach i jedyne co potrafi zrobić, to wybudować gdzieś mur, albo po cichu postraszyć kogoś kontratakiem jądrowym. A arabskie dzieci giną od izraelskich kul. Międzynarodowa społeczność musi coś z tym zrobić! Natychmiast!!! Nie wierzcie konserwie.
11:33, worldpl
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 kwietnia 2005
Ebay.pl i PayPal
"...Szykuje się ofensywa eBaya na polskim rynku. I to nie tylko na polu serwisów aukcyjnych. Oprócz mającej ruszyć jeszcze w tym miesiącu polskiej wersji eBay, na polski rynek wejdzie należący do niego system płatności w Internecie PayPal..." - medialink.pl
Na początku się śmiałem, ale jak się dowiedziałem, że wchodzi od razu też PayPal, to przestałem się śmiać. Oto wreszcie pojawia się świetny, zunifikowany system opłacania czegokolwiek w internecie. Proste, banalne płacenie za drobne zakupy, grosiczki płynące po jedynym kliknięciu myszką. Tego było potrzeba polskiemu netowi. Bez obaw związanyh z kartami, bez ryzyka.

Konserwa: Złośliwcy z fiskusa pewnie już siedzą i kombinują, co tu zrobić, by nam to opodatkować. Bo to jest taki chory kraj, w którym wszędzie muszą być regulacje i zasady, nawet na sranie! Nie wierzcie lewakom.

Lewaki: Regulacja PayPal oczywiście jest potrzebna, bowiem nawet drobne płatności realizowane przez tego typu system są potencjalnym źródłem oszustw na masową skalę. Poza tym nikt nie może uciekać w net przed daninami publicznymi. Te daniny publiczne są przekazywane na bardzo słuszne cele! Nie wierzcie konserwie.
01:34, worldpl
Link Komentarze (2) »
wtorek, 12 kwietnia 2005
Wałęsa, WPWP i Nogia.
"...Jak pojednanie, to pojednanie. Jak wybaczenie, to wybaczenie. Wkrótce wysyłam prezydentowi Kwaśniewskiemu zaproszenie na rocznicowe uroczystości do Gdańska - powiedział nam wczoraj Lech Wałęsa. - O tym, co nas dzieliło już nie rozmawiamy, bo tu nie będzie zgody. Teraz idziemy do przodu..." - gazeta.pl
Wałęsa złapał haczyk pojednania i poczuł niosący go wiatr ściskania rąk swoich dawnych przeciwników. Dawna złość odeszła w niepamięć, a Nogie już nikt nie chce nikomu do ściskania wystawiać. Kto wie, znając dziwne zwroty Wałęsy, może to naprawdę początek Wielkiego Pojednania Wałęsy z Postkomuną.

Konserwa: Wałęsa czyni błąd! Wykorzystają go i wyplują, bo tylko na to stać tych postkomuchów. Brak dekomunizacji to był błąd!

Lewaki: Wałęsa wreszcie poszedł po rozum do głowy, zmądrzał i zrozumiał, że świat nie polega na opluwaniu ludzi, ale na łączeniu się ponad podziałami.
03:56, worldpl
Link Komentarze (7) »
poniedziałek, 11 kwietnia 2005
Konflikt arcyważny, chińsko-japoński
"...We formally demanded China's apology and compensation! - Japan lodged a formal protest against China today following violent, anti-Japanese demonstrations in Beijing, even as marches that focused on Japanese government offices and businesses widened to southern China..." - New York Times
Coś się w narodzie chińskim dzieje. Stare zadawnione rany i japońskie zbrodnie, dziś powracają w pamięci Chińczyków. Ciekawe, jak to się skończy, bo po tych wydarzeniach wydaje się, że antyjaponizm ("antyjapanetism") kwitnie w niektórych umysłach. Dziś to przerażające jednak, że Japończycy domagają się przeprosin za to, że Chińczykom się nie podoba to, że Japończycy chcieli ich kiedyś wytłuc. Sprawa poszła między innymi o masakrę 100.000 do 300.000  Chińczyków przez japońskich żołnierzy w Nanking. Te wartości milutko zniknęły z podręczników japońskich małolatów. Teraz chuligani chińscy rzucają kamieniami w japońską ambasadę i pokazują potęge chińskiego wandalizmu japońskim interesom w Chinach... Tiaaaa...

O ile mi się udało, powyższy komentarz wprowadził jeszcze więcej zamętu do tych zagmatwanych sytuacji. Po co? Po to by udowodnić Wam, jak wszystko się gmatwa po wielu latach. Jak trudna do zrozumienia jest historia. Nie wiadomo już kto był zbrodniarzem, a kto ofiarą. I teraz wyobraźcie sobie, że tak samo niezrozumiałe dla świata są relacje polsko-radziecko-niemiecko-żydowskie.

UPDATE: Rozmowy rozpoczęte na najwyższym szczeblu.
01:33, worldpl
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 kwietnia 2005
Spamer jak gwałciciel lub morderca
"...Convicted in the nation's first felony case against illegal spamming, Jeremy Jaynes, 30, on Friday was sentenced to nine years in prison for bombarding Internet users with the junk e-mails..." - Economic Times
Ok, spamu nikt nie lubi. A to był Spamer Wielki. Jeden z największych na świecie. Wielki Billy Kid internetu. Spamowy potwór w skórze człowieka. Zapychał Wam skrzynki reklamami, wykańczał Wasze nerwy...

Ale żeby dostał za to... 9 lat więzienia? Czy to nie chore? Co to za kraj jest...? Acha... no wiadomo... "Bu.....dia".
03:06, worldpl
Link Komentarze (7) »
sobota, 09 kwietnia 2005
Teraz podacie sobie rączki...
"...Jeszcze wczoraj było to nie do pomyślenia, a dziś z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim przekazaliśmy sobie znak pokoju - powiedział Wałęsa tuż przed odlotem z Rzymu do Warszawy..." - gazeta.pl
PrzyjacieleA jednak może być grzecznym, panie Lechu. Tylko szkoda, że tak późno i po takiej małej awanturce medialnej. Bo nadal się nie musimy lubić, ale politykierstwo można odstawić na tydzień. Taki krótki tydzień. Ach, aż można sobie pomarzyć. Żeby tak jak na zdjęciu, żeby nasi się lubili, żeby tego 1981 nie było, żeby budowano piękną Polskę w duchu braterstwa i przyjaźni...

Hmmm... Nie. Polonia i tak tłukłaby się z Legią. A tak w ogóle to już jest sobota, więc można będzie przysolić znowu. Wszystko znowu otwarte. I wojna rozpęta się na nowo. Kampania trwa!

P.S. Czy sądzicie, że Mazowiecki na tym zdjęciu przytyka im do pleców zimne lufy dwóch rewolwerów?
03:27, worldpl
Link Komentarze (6) »
Sea Media Blog działa
"...Polacy obcują z kulturą coraz rzadziej wychodząc z domu. W dodatku, jeśli nawet w 2004 roku częściej bywaliśmy w kinie i kupiliśmy więcej książek, to dotyczy to tylko dużych miast. W jakiej kondycji jest nasze uczestnictwo w kulturze?..." - gazeta.pl
No oczywiście. A ja niosę oświaty kaganiec. I Wam piękne rzeczy opisuję. Pozytywne i budujące. Tutaj tylko żółć się miele. No ale gdzieś musi. No gdzieś musi.
Zapraszam na mój sea.blox.pl
03:17, worldpl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 kwietnia 2005
Nogie
"...Podczas pogrzebu Jana Pawła II, Lech Wałęsa będzie miał miejsce nieopodal prezydenta Kwaśniewskiego, ale nie kryje niechęci do niego..." - gazeta.pl
I ma do tego pełne prawo. Każdy może wyrażać swoją niechęć - do różnych rzeczy. Ja na przykład nie cierpię małży, grzybów i czosnku. Nie wiem, czy jest sens o tym się specjalnie rozpisywać. Wałęsa nie chciał podać ręki, ale chciał podać nogę. I za tę nogę przegrał wybory. Teraz za drugą nogę straci resztki popularności. Bo ktoś tu umarł, a ktoś tu uprawia politykę.
03:24, worldpl
Link Komentarze (2) »
czwartek, 07 kwietnia 2005
Surowo, surowo ale sprawiedliwie
"...nieczynne są wszystkie restauracje i kawiarnie. "Z powodu tłoczących się ludzi, nikt nie może wejść do naszych lokali. Nie ma dostaw, ponieważ żaden samochód nie może wjechać. Dla nas ten chaos jest niszczycielski" - narzeka piekarz z Borgo Pio..." - info.onet.pl
Ludność Rzymu już mocno szlag trafia, jak widać są znacznie mniej religijni od Polaków, bo Polacy akceptują bez (publicznego) szemrania wszystko. Warszawa jest też oblężona - przez samych warszawiaków :-)
"...Od 19.00 nieczynny dla ruchu kołowego będzie obszar zamknięty ulicami: Królewską na odcinku od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia, Moliera na odcinku od Królewskiej do Ossolińskich, ul. Wierzbową od Senatorskiej i Senatorską od Miodowej do Podwala..." - info.onet.pl
A sam papież byłby szczęśliwszy, gdyby wiedział, że ludzie pójdą do biblioteki i przeczytają choćby jeden rozdział, jakiejkolwiek książki, zawierającej jego nauki. Ale cóż. kogo to obchodzi. No nikogo. Polacy lubią masowe uroczystości. Sami odpowiedzcie sobie, dlaczego. Ale cierpliwość się kończy i różne takie wichrzyciele podburzają naród, za co są "surowo, surowo ale sprawiedliwie karani!" ;-)
03:59, worldpl
Link Komentarze (4) »
środa, 06 kwietnia 2005
Demokracja i Liberalizm
"...imports from China of underwear, cotton trousers, and cotton knit shirts and blouses..." - Washington Post
Przerażające chińskie majtasy, portki i koszulki spędzają sen z powiek amerykańskim producentom. Co więc robi producent z tego kraju wolności uwielbianego przez Ziemkiewicza? Liberalny gospodarczo producent kraju wolności urządza lobbuje radośnie za zastąpieniem wygasających ograniczeń w handlu, nowymi ograniczeniami w handlu.

To jest taka liberalna gospodarka po amerykańsku. Znaczy się my eksportujemy nasz badziew bez ograniczeń, a wy exportujecie do nas najlepiej nic. To tak samo z demokracją. U nas w Buszlandii jest medialna demokracja, a wam zaeksportujemy demokrację taką jaka nam się podoba:
"...Samochód-pułapka eksplodował we wtorek rano pod Bagdadem - podała iracka policja...." - (PAP, MFi /2005-04-05 08:04)
"...W największym amerykańskim więzieniu w Iraku, Camp Bucca na południu kraju, wybuchł w piątek bunt. Zamieszki szybko stłumiono - poinformowała w poniedziałek armia USA....." - (PAP, mat /2005-04-05 01:10)
"...Wybuch bomby uszkodził w poniedziałek naftociąg w pobliżu rafinerii w Bajdżi na północy Iraku. Inne akty sabotażu przedłużyły w ostatnim czasie przerwę w eksporcie ropy irackiej przez Turcję....." - (PAP, pr /2005-04-04 17:01)
04:47, worldpl
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2