Serwis negatywny. Krytyka tego co brzydkie, głupie i wredne. Wskazówki co robić, by było Ci lepiej.
środa, 25 października 2006
Firefox 2 do pobrania
Kilka godzin temu pojawiła się druga wersja kultowej przeglądarki internetowej Mozilla Firefox. Firefox2 to nowe funkcje i nowe możliwości największego rywala Internet Explorer ze stajni Microsoft.

Nie polecam Firefoxa 2. Zostańcie przy Operze czy Firefox 1.5. Oto dostaliśmy nową wersję przeglądarki. Zapewne wersję nie do końca przetestowaną i nie do końca gotową. To, że coś nazywa się Firefox2 nie oznacza, że zasługuje na taką nazwę. Najbliższe tygodnie to okres brutalnego testowania bezpieczeństwa przeglądarki przez szeroką widownię (biedaków) i dopiero wykrycie jej błędów da pożądany efekt.
niedziela, 22 października 2006
Porażka Pawła Nastuli w Pride

Przepraszam, jeżeli komuś to zepsuło relację w TVN, ale chyba nikt nie sądził, że Pawłowi ulegnie sam Barnett, niedawny pogromca Marka Hunta i Minotauro. Tylko ultra-niebezpieczny Cro Cop, czyli Mirko Filipovic pobił Barnetta w finale turnieju z 10 września. Barnett jest wielki, silny, gruby i brzydki. I jak tu z takim wygrać ;)

Tymczasem... Sportowa niedziela? Wieczorem F1, ściga się Kubica (relacja na TV4), a później... No właśnie. Później jest Real Madryt kontra Barcelona. Trzeba coś dodawać? Chyba nie. Kibice na Santiago Bernabeu pojawią się już około godziny 19, by obserwować na wielkich ekranach relację z Formuły 1, ostatni wyścig, który według wszelkich przesłanek przypieczętuje sukces Hiszpana Fernando Alonso w ostatecznej klasyfikacji Grand Prix.

11:23, paul1981 , Media
Link Komentarze (1) »
piątek, 15 września 2006
Polskie wyższe sfery

Panie i panowie, Bronek Wildstein nie ma wyższego wykształcenia. A ja mam, choć prezesem TVP nie jestem. No cóż, przecież w naszym kraju wykształcenie nie znaczy nic. Nic. NIC.

Zresztą, wybrany na dwie kadencje Aleksander Kwaśniewski też nie miał wyższego wykształcenia. I kogo to obchodzi? Dla kogo to ma znaczenie. Przecież wyższe wykształcenie to tylko papierek?

02:52, paul1981 , Media
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 sierpnia 2006
Jak Was wkurzyć
"...Woda "Jankowski", firmowana nazwiskiem prałata Henryka Jankowskiego w ciągu kilku tygodni pojawi się w sklepach. Oferta spółki Cechini Muszyna, producenta trafi również do kancelarii prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu..." - gazeta.pl
Świetny wybór, Muszyna koło Krynicy Zdrój to magiczne miejsce, czyste, zapomniane i urocze. Sam chętnie inwestowałbym swoje imię i kapitał w tamtejsze zasoby naturalne, gdybym tylko miał znane nazwisko i odpowiedni kapitał ;-) Nie wiem czym tu się bulwersować. Pewnie to delikatnie dozowana informacja, która ma wkurzyć. Mnie nie wkurza. Wkurza mnie próba dozowania informacji, które to dozowanie ma wkurzać.
02:49, paul1981 , Media
Link Komentarze (1) »
sobota, 19 sierpnia 2006
Nie było podboju kosmosu
"...NASA ma problem i nie jest to kolejna misja promu w kosmosie. Tym razem musi przewietrzyć własne archiwa i znaleźć tam zaginiony film ze stąpającym po Księżycu Armstrongiem. Inni zastanawiają się, dlaczego Neil Armstrong się schował, nie daje wywiadów, nie jest gwiazdą na miarę swojego osiągnięcia - bycia pierwszym człowiekiem na Księżycu.

Pojawiły się już komentarze o teorii spiskowej w myśl której czarno-biały obraz został zmontowany w Hollywood. Złośliwcy przypominają, że flaga zatknięta na księżycu łopotała (a warunki na Srebrnym Globie na to nie pozwalają - nie ma wiatru)..." - gazeta.pl
Haha, ale się narobiło, wychodzi na to, że wszystko było kłamstwem. Kto wie, ilu ludzi zginęło podczas prób podboju kosmosu, dlaczego nigdy tam nie wróciliśmy, dlaczego nie stąpamy po Marsie. Jakim cudem oryginalne nagrania tak po prostu "zniknęły". Czyżby rzeczywistość była tak wirtualna, że prawda i fikcja nie różnią się niczym?
21:22, paul1981 , Media
Link Komentarze (1) »
sobota, 12 sierpnia 2006
Reklama jest dźwignią czegoś tam

TVN Meteo. Informacje dla miłośników żeglarstwa. Poprzedzają je jakieś reklamy, między innymi reklamy nowej i oczywiście wspaniałem łodki delfia. Po chwili pojawia się znana i lubiana Maja Popielarska...

Nie ważne ile razy będzie wchodzić na ekran, ona zawsze musi dodać, żę pośród ścigających się łódeczek jest wspaniała łódka delfia. I to mnie wkurza. Najbardziej perfidna forma reklamy, jaką jest reklamowanie produktów w ramach treści samego programu. Czy wkrótce pogodynki będą pić i zachwalać Coca-Colę podczas prognozy, a prezenterzy Faktów będą zachwalać Mercedesa, którym przyjeżdżał jakiś minister? Bleee.

13:00, paul1981 , Media
Link Komentarze (2) »
środa, 10 maja 2006
Pamela Anderson jest...
...nadzwyczaj popularna.
"...Cieszy się nieustannym uwielbieniem i czołowymi miejscami na listach najseksowniejszych kobiet świata. Jednak jej reputacja biuściastej blondynki była, jak twierdzi, starannie przez nią tworzona przez lata. "To największy sekret mojego uroku. Człowiek, od którego niczego się nie wymaga, nie może nikogo rozczarować, więc wystarczy, że skleci pełne zdanie i już wywołuje zachwyt", mówi..." - onet.pl
Pomyślałem o tym dopiero teraz. Pamela Anderson to jedna z najpopularniejszych postaci medialnych lat 90. Ale... Jak to, przecież tak naprawdę grała tylko w durnowatym serialu "Słoneczny patrol". Potem grała w jeszcze bardziej durnowatym serialu "VIP". No i w cienkim filmie "Żyleta".

Skąd ta popularność? Przecież jest wiele piersiastych blondynek, które lubią się rozbierać. Czyżby w Pameli było coś szczególnego? Czyżby promocyjną rolę odegrały media i internet? Nie rozumiem, nigdy nie zrozumiem.
14:48, paul1981 , Media
Link Komentarze (8) »
niedziela, 23 kwietnia 2006
Musisz obejrzeć nasze reklamy!
"...kiedy zaczynają się reklamy, dekoder przejmie kontrolę nad telewizorem. Nawet, gdy masz nagrywarkę z twardym dyskiem potrafiącą wyciąć reklamy z nagrywanego filmu. Nie dość, że reklamy się nagrają, to jeszcze nie będziesz mógł ich przewinąć..." - gazeta.pl
Nie masz prawa zmienić kanału. Musisz obejrzeć reklamy. Bo oni tak chcą. Przez kilka lat Amerykanie cieszyli się nowoczesnymi urządzeniami, które nagrywały programy telewizyjne omijając reklamy. Ot tak, po prostu - automatycznie pauzowały nagrywanie, rozpoznając wrzaskliwe nawoływania do kupowania proszków do prania.

Żeby im za miło nie było, Phillips wymyślił technologię, która zmusi biedaków do oglądania reklam. Fajny komentarz internauty:
"...Nie wpadli biedactwa na pomysł, że nadal będzie można wyłączyć telewizor na czas reklam?? I co wtedy? Czy może przyciski off też nie będzie działał, a wtyczki na czas reklam przykleją się do kontaktów?..." - bwv1004
Obecnie nikt nie miał jaj by zastosować takie rozwiązania. Ale to już kwestia czasu. Najpierw będzie zakaz zmiany kanału, a potem zakaz wyłączania telewizora. Kto wie co jeszcze wymyślą· Może błyskawicznie wysuwające się z fotela pinezki? Cyk?! Kuj!!
12:33, paul1981 , Media
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 13 marca 2006
Weterynarze
"...'Mamy już wyniki badań tego łabędzia z Kostrzynia, miał H5N1' - mówią nam służby wetenaryjne i dodają, że nie wiadomo jeszcze, czy ptaki zarażone wirusem H5, znalezione w Bydgoszczy i Świnoujściu miały także jego groźną dla człowieka odmianę N1. 'Nie zaczęliśmy tego jeszcze ustalać, badamy jeszcze dużo próbek w kierunku H5, to jest pilniejsze' - wyjaśniają..." - gazeta.pl
Nie pierwszy raz w ciągu ostatnich tygodni słyszę od polskich służb wetenaryjnych, że kwestia badania zagrożenia dla ludzkiego życia jest mniej pilna niż inne sprawy.

Szkoda, że tak niechętnie tłumaczą co uważają za ważniejsze od ludzkiego życia. Może to jakiś żart, albo powszechnie występujący brak szacunku dla najwyższego dobra. Albo po prostu nieumiejętne uspokajanie ludzi - takie, które wywołuje jeszcze więcej paniki.
11:54, paul1981 , Media
Link Komentarze (2) »
niedziela, 05 marca 2006
Szaleństwo ptasiej grypy
"...U martwych łabędzi znalezionych nad Wisłą w Toruniu wykryto wirus ptasiej grypy typu H5..." - gazeta.pl
Niektórzy się śmieją, że Toruń rydzykowy to nieprzypadkowe miejsce. Mnie wkurza coś innego. Dziennikarska panika osiąga zenit. Miejscowe chłopki roztropki niszczą bocianie gniazda! Dziennikarze poddają pomysł wybicia egzotycznych ptaków z pobliskiego ogrodu zoologicznego. Żeby tak poszli się gdzieś utopić.
12:17, paul1981 , Media
Link Komentarze (2) »
piątek, 10 lutego 2006
Machina ma problemy
Reklamodawcy uciekają z 'Machiny': Piosenkarka Madonna w sukni Matki Boskiej Częstochowskiej - taki kolaż na okładce pisma muzycznego "Machina" zbulwersował paulinów z Jasnej Góry. Z umów z "Machiną" wycofują się reklamodawcy
No i dobrze. To naturalne prawa rynku, które w swojej istocie nie uwzględniają mecenatu sztuki. Sztuka się nie sprzedaje. Jeżeli ktoś chce stworzyć coś bulwersującego, to musi wiedzieć, że ryzykuje utratę korzystnych kontaktów handlowych. Im bardziej bulwersujący materiał, tym trudniej i jego finansowanie.

To chyba dobry układ? Gdyby ktoś chciał np. stworzyć obraz Jezusa pływającego w gównie, to musiałby liczyć się i z brakiem sukcesu komercyjnego i ze sprawą sądową. To dobrze, że nie można jednocześnie obrażać i zarabiać na tym obrażaniu.
07:39, worldpl , Media
Link Komentarze (4) »
sobota, 04 lutego 2006
1000 ofiar
"...Prom "Salam Boccaccio 98" z 1272 pasażerami, stuosobową załogą i 220 samochodami na pokładzie wypłynął z saudyjskiego portu Dubah w czwartek o siódmej wieczorem. Zdecydowaną większość pasażerów stanowili wracający do domu egipscy robotnicy z Arabii Saudyjskiej. Około tysiąc osób mogło zginąć w katastrofie egipskiego promu, który w nocy z czwartku na piątek zatonął w Morzu Czerwonym, 70 km od egipskiego kurortu Hurghada..." - gazeta.pl
Chyba polska tragedia zblednie w mediach międzynarodowych. W ogóle ostatnio katastrof mamy dużo. Największa polska katastrofa budowlana. Zalanie Nowego Orleanu. Tsunami w roku 2004...

No właśnie. Przypomniało mi się tsunami. Już wtedy Ocean Blog był z Wami. Blisko 300 tysięcy zabitych. Czymże są przy tym Katowice, czy jakiś prom saudyjski. Blisko 300 000 zabitych... Przedwczoraj oglądałem program telewizyjny o wybuchu wulkanu Krakatau w 1883 roku. To był największy wybuch wulkanu w odnotowanej historii. Kiedy czytałem o nim w dzieciństwie, blisko 40 tys ofiar (głównie ofiar tsunami) robiło ogromne wrażenie. Czymże te 40 tysięcy wobec 300 tysięcy? W XXI wieku wszystko jest hiper. Nawet katastrofy.

Co zdarzy się teraz? Może ocieplenie klimatu, podniesienie poziomu mórz i oceanów, a w konsekwencji - zalanie Holandii i Egiptu?
01:51, paul1981 , Media
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 30 stycznia 2006
Marudzenie o Katowicach
Nie wściekajcie się, gdy chcę pomarudzić o tym całym szumie medialnym. Fakt. Największa tragedia "tego typu" od lat. Spektakularna tragedia. Dużo ofiar. W jednym miejscu...

Ale ludzie... Opamiętajcie się choć trochę. Statystyki policyjne przerażają. "Szokującą ilość ofiar" osiągniemy w ciągu jednego, bądź dwóch weekendów na polskich drogach. Tak jest. Trup na polskiej drodze ściele się gęsto, znacznie gęściej niż w Katowicach. Ciekawe, że media nie przejmują się ofiarami wypadków samochodowych. Czy to, że czyjaś matka czy córka zginęła w odosobnionym wypadku czyni tą śmierć mniej tragiczną? Chyba nie? No ale z jakiegoś powodu nie będzie żałoby w Zakopanem na skoczni, nie będzie żałoby narodowej ogłaszanej przez Kaczyńskiego.

W środę żałoba się skończy, przyjdzie weekend i kilkadziesiąt dzieci zostanie osieroconych bo rodzice zginą pod kołami tira czy kolejki. W TVN24 o tym Wam nie powiedzą. Niesprawiedliwe.
środa, 28 grudnia 2005
Gorący kotlet
W środę walne zgromadzenie udziałowców spółki Ozon Media wydającej tygodnik "Ozon". Być może dowiemy się, czy znalazł się nowy inwestor chętny zainwestować w czasopismo. Janusz Palikot, główny udziałowiec Ozon Media i poseł PO, powiedział wczoraj, że tygodnik ma dwóch potencjalnych inwestorów. - Prowadzone są różnego rodzaju rozmowy, ale nic nie jest zakończone - dodał Palikot - gazeta.pl
Komu podrzucić kotlet z ogniska? Bo parzy... Ech, ci ludzie z PO. Oni są tacy dobroduszni, a jednocześnie tacy naiwni. Żyją w swoich kosmicznych chronionych osiedlach, czytają książki i uważają, że mają patent na myślenie...

Potem prawa rynku pokazują, że patent na myślenie jest niewiele wart, bo ich myślenie nie zawsze przynosi pozytywne efekty... Pozytywne czasopismo Ozon. Tylko dobre wiadomości. Ten pomysł i mi się spodobał. Patrzenie na Polskę, tak jakby to był kraj zachodni. Przecież taka wizja musi się spodobać Polakom.

Heh heh... Chyba się jednak nie spodobała :-P
22:40, worldpl , Media
Link Komentarze (2) »
wtorek, 27 grudnia 2005
Pomnik ks. Jankowskiego
Marek Wąs: Dlaczego Ksiądz godzi się na wybudowanie swojego pomnika?
Ks. Henryk Jankowski: Zgodziłem się na pewną ideę. Żeby młodzież mogła podziękować pasterzowi za patriotyczną postawę, której był wierny całe życie. Skoro oni czują potrzebę wyrażenia mi wdzięczności, to jakżeż mógłbym im tego zabraniać? - gazeta.pl
Media wrzą. Oto Jankowski będzie miał swój pomnik! Prawdziwy pomnik! Jakże to! Przecież to wstecznictwo! Przecież to przaśna strona komunizmu! Ohyda!

A ja się nie złoszczę. Jeżeli już, to złoszczę się na media, które sieją taką panikę. Z okresu uwielbienia pomników przechodzimy w okres nienawiści do pomników. Jeżeli znajdzie się persona która będzie chciała wybudować pomnik, jeżeli znajdą się sponsorzy tego projektu, jeżeli ten projekt nie będzie przedstawiał treści niezgodnych z prawem (nawoływanie do nienawiści rasowej, religijnej, nazizm itd), to dlaczego taki pomnik nie miałby powstać? Dlaczego namalowanie portretu Jankowskiego byłoby trendi i dżezi, a wybudowanie pomnika - jest wiochą i skansenem?
19:57, worldpl , Media
Link Komentarze (2) »
środa, 21 grudnia 2005
Radio Maryja ma nowe cukierki
"...Dzisiaj Senat będzie obradował nad zmianami w ustawie o RTV. Nowelizacja daje Radiu Maryja immunitet porównywalny z dyplomatycznym, prezydentowi - wpływ na bieżącą działalność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a KRRiT - nowe zadanie polegające na "ochronie zasad etyki dziennikarskiej"..." - gazeta.pl
Gazeta mało się zna na immunitetach dyplomatycznych, więc przymknę oko na te porównania do immunitetu dyplomatycznego. Co do zasady jednak - czy Radio Maryja powinno mieć jakiekolwiek specjalne uprawnienia? Być może - tak. Jeżeli istnieje coś takiego, jak nadawca społeczny, to RM spełnia te wymogi. Wierne grono słuchaczy, prywatna armia polityczna, środki zbierane ze składek, dyskusje na falach radiowych - to chyba są cechy odróżniające RM od innych stacji radiowych, w których 30 tych samych "hiciorów" komputer puszcza w kółko, w losowej kolejności.
20:24, worldpl , Media
Link Komentarze (6) »
sobota, 29 października 2005
Jak to się robi w Ameryce
Ludzie się ciekawią, dlaczego Ameryka jest taka prawicowa? Ależ to proste. Ponieważ Amerykanie nie potrafią samodzielnie myśleć - ktoś musi im mówić, jak mają myśleć. No i im mówią. Jest taki Armstrong Williams. Jeden z bardzo wpływowych dziennikarzy-kolumnistów. Williams, niczym Rybiński ma swoją kolumnę w gazecie. Nie w jednej gazecie. W wielu gazetach. Ten sam tekst Williamsa umieszczają różne czasopisma. Potem Williams występuje w TV i powtarza swoje poglądy. Potem jeszcze w radiu. Jego program radiowy, ten sam, nadają różne lokalne stacje radiowe... W Ameryce mniej liczy się to w jakiej gazecie piszesz, ale jakie nazwisko zdobi artykuł

No i co pisze taki Williams?
Hurricane Katrina pounded the Gulf States, leaving a city destroyed and countless citizens homeless. It was a tragedy of biblical proportions. So how did the national media respond? Many simply blamed our President. The damn broke, and it’s President Bush’s fault. Lost in the hubbub is the salient fact that God, not our president, flooded New Orleans. (...) As a result of the President’s waning approval rating, the elite media and intellectuals would lead us to believe that less people are listening to his message. This is troubling, not only because our president deserves our support, but also because the fight against terrorism remains a very real threat to our national security. In fact, the terrorist movement poses a threat to the whole world! If for no other reason than the fact of this threat, we need to be listening to our president.
Czyli w skrócie - winą za zalanie Nowego Orleanu nie można obciążyć Busha, bo to BÓG zalał Nowy Orlean, a tak w ogóle, to terroryści stanowią bardzo realne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, a tak w ogóle, to działalność terrorystyczna jest zagrożeniem dla całego świata! I dlatego musimy słuchać nadal naszego prezydenta!

Bójcie się terrorystów!
poniedziałek, 24 października 2005
Uciszyć net?
"...Sprawą do prawnego uregulowania w przyszłości jest też przestrzeganie ciszy wyborczej w internecie - ocenił sędzia Kacprzak. Dodał, że w sobotę i niedzielę "usiłowano zapanować nad forami internetowymi", gdzie dochodziło do łamania ciszy wyborczej - niektóre tematy były usuwane czy blokowane. "Ale coś z tym w przyszłości trzeba będzie zrobić" - dodał Kacprzak...." - gazeta.pl
Miałem okazję poznać sędziego Kacprzaka i przekonać się, że to wybitny prawnik (he he, a i on stwierdził że ja jestem "bardzo dobry" w znajomości prawa), jednak niestety muszę go zmartwić. Z "tym" absolutnie nic się nie da zrobić. Nie można uciszyć anonimowego internetu. Nie ma absolutnie żadnych szans na wytworzenie odpowiednio szybkiego systemu szybkiego reagowania na błyskawicznie rozpowszechnianą informację w internecie.
16:48, worldpl , Media
Link Komentarze (2) »
czwartek, 20 października 2005
Dziennikarz i jego prywata
"...Ruszył proces autorów komentarzy gospodarczych w brytyjskim dzienniku "Daily Mirror". James Hipwell i Anil Bhoyrul oskarżeni są o manipulowanie kursami giełdowymi (...) kupować akcje firm, chwalić je w komentarzu, by zyskały na wartości i mogli je sprzedać z zyskiem..." - gazeta.pl
Ciekawe czy podobne zarzuty dotyczyć powinny polskich dziennikarzy. Gdyby się tak zastanowić, to pare przypadków oczywistych sponsoringów i totalnej prywaty przewinęło się przez polskie media. Problem tylko w wyraźnym wskazaniu winnych. To pewnie będzie trudny proces, w Polsce pewnie praktycznie niemożliwy do powtórzenia.
środa, 19 października 2005
Uspokajanie przez straszenie
"...Tymczasem to panika może najbardziej zaszkodzić walce z grypą..." - gazeta.pl
Niesamowie, ale oto właśnie w gazecie po raz pierwszy widzę jakąś nutkę rozsądku, na tym oceanie panicznego bezsensu. Pełen nadziei otwieram artykuł. Pełen wiary w gazetę liczę na słowa otuchy dla otumanionego motłochu. A tu nagle - pierwsze zdanie jest takie:
"...Czy naprawdę jest się czego bać? Ryzyko, że wirus ptasiej grypy zacznie masowo zabijać ludzi, jest spore (...) Większość specjalistów ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uważa, że wybuchu takiej epidemii nie uda się uniknąć - wirus wcześniej czy później zmutuje się w zabójczą formę..."
Nie wiem. Nie wiem kto to pisze. Kolejny sponsoring czy kolejna głupota czy coś jeszcze innego? Ale świat jest prosty jak drut.
"...Drugi mit - istnienie szczepionki na ptasią grypę. Nie ma jej i nie będzie (...) Czy warto zatem się szczepić? Z epidemiologicznego punktu widzenia tak. ..."
I to już zostawię bez komentarza. Ja nic nie sugeruję. Sami sobie coś sugerujcie.
wtorek, 18 października 2005
Rocznica :-)
Minął okrągły ROK, odkąd piszę OCEAN.BLOX.PL
Kto by pomyślał, że ten blog tak długo przetrwa? :-)
18:28, worldpl , Media
Link Komentarze (2) »
Kataklizm ptasi
"...W obwodzie tulskim odnotowano przypadki padania ptactwa domowego - poinformowała agencja Interfax..." - gazeta.pl
Pandemia się zbliża. Już jest przy naszej granicy, wkrótce chore ptaki przefruną nad naszymi granicami. Cóż z tego, że zamkniemy rynek dla kurek radzieckich. Wystarczy jeden wróbelek, by zginęło miasto wielkości Warszawy. Największy kataklizm biologiczny ludzkości już za progiem...

Szczepcie się, szczepcie. I to dużo, bo wielu ludzi już kupuje akcje spółek farmaceutycznych. Ktoś zarobi kokosy. Wątpie by ktokolwiek umarł.
14:29, worldpl , Media
Link Komentarze (2) »
niedziela, 16 października 2005
Kura z kurnika już nie wyjdzie
"... Minister rolnictwa Jerzy Pilarczyk podpisał w sobotę rozporządzenie zakazujące trzymania drobiu na otwartej przestrzeni. ..." - gazeta.pl
Oj, jak się cieszę, że zanim ktokolwiek tak naprawdę zainteresował się ptasią grypą, ja już zwracałem uwagę na istniejące niebezpieczeństwo. A wiecie dlaczego? Bo ja zawsze zwracam uwagę na niebezpieczeństwo, które wszyscy inni olewają. I tutaj, uwierzcie mi, każde takie nadchodzące dziadostwo chcę wytknąć i zmieszać z błotem.

A tak w ogóle, to szkoda tych biednych kurek. Co taka kura ma z życia. Siedzi na grzędzie i czeka na śmierć. Teraz nawet nie będzie miała więziennych spacerów.
czwartek, 13 października 2005
Wirtualna Polska daje 3 GB
Oczom nie mogę uwierzyć. WP rozdaje darmowe konta o wielkości 3 gigabajtów, czyli 3X1024 megabajty. Bardzo dużo. Nawet słynne konto gmail na serwisie google, to tylko trochę ponad 2600mb, a tutaj okazało się że rodacy dają więcej za darmo...

Coś mi tu nie gra. Nie uwierzę, że Wirtualna Polska ma tyle miejsca na dyskach, by zezwolić na to, by każdy umieścił sobie na skrzynce pocztowej 3 gigabajty danych. Gdyby każdy tak załadował sobie skrzynkę, to WP nie miałaby gdzie to pomieścić...

To taka fałszywa reklama - facet ma magazyn o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i ogłasza: "Zapraszam każdego do składowania starych mebli w tym magazynie!". Co ciekawe, gdy zgłaszają się chętni, każdemu chętnemu magazynier oferuje 500m2 powierzchni. Potem, podpisuje umowy przechowywania towarów z setkami chętnych... Jakim cudem każdemu zapewni te 500m2? Owszem, pewnie klienci nie będą mieli dosyć mebli, by zapełnić choćby 10 metrów kwadratowych, toteż miejsca dla nikogo nigdy nie zabraknie, ale co by się stało, gdyby jednak każdy z chętnych naprawdę zapragnął skorzystać z oficjalnie reklamowanej możliwości - i zająć w magazynie 500m2? Magazynier pogoniłby takiego rozpasanego dziada :-)

Piszcie ludzie do mnie listy. Mebli nie wysyłajcie.
14:02, worldpl , Media
Link Komentarze (2) »
środa, 12 października 2005
Terror medialny II
"...Informator z Iraku kłamał w kwestii rzekomego spisku w celu przeprowadzenia terrorystycznego zamachu w nowojorskim metrze..." - CNN.com
Ale porażka :-) Hahaha. Wszystkie te strachy na lachy okazały się jedną bzdurną porażką wywiadu amerykańskiego. Prawdziwym źródłem terroru - dokładnie jak przewidywałem, nie byli zabawni zamachowcy z długimi brodami i turbanami. Prawdziwym źródłem terroru były media, które popierają buszlandzkie elity i tłuczą kasę na doprowadzaniu nieszczęsnych Buszlandczyków do panicznego szału.
 
1 , 2